جمشیدی:خوشحالم مرا با فردین مقایسه می‌کنند

 

صد در صد. برادران قاسم خانی موفق ترین سریال‌های طنز تلویزیون را ساختند و از زمانی که با آقای مدیری کار می کردند و تا الان از بهترین ها هستند.اتفاقا این کار برای پیمان هم خیلی خوب بود و با اقبال عمومی روبه‌رو شد.
90:کارنامه موفق گروه سازنده دلیل موفقیت این سریال بود یا فوتبال؟
گروه که کارنامه موفقی داشتند و از بهترین ها هستند.علاقه ای که مردم به فوتبال دارند باعث شد این سریال گل کند و مردم یک سری از واقعیت ها را بدانند.البته آنونس های سریال هم خیلی کمک کرد تا مردم جذب شوند و حتما بخواهند سریال را ببینند. ما هم قسمت های اول را خوب شروع کردیم و چون سرعت کار بالا بود و زیاد کند پیش نمی رفتیم بیننده ها توانستند ارتباط خوبی برقرار کنند.
90:حضور یک فوتبالیست به عنوان نقش اول چقدر در بالارفتن تعداد بینندگان تاثیر گذار بود؟
مسلما تاثیر داشت. اما بعضی ها از این موضوع استقبال کردند و بعضی ها نه. به هر حال انتقاد همیشه وجود دارد و من احترام می گذارم.
90:خودت هم خیلی خوب بازی کردی؟
این لطف شما و مردم را نشان می دهد.من از اول سریال تلاش می کردم بازی بقیه را خراب نکنم و در کل کار خروجی خوب و قابل قبولی داشت.
90:با کسی برخورد کردی که از قبل تو را نشناسد و پژمان جمشیدی را بعنوان یک بازیگر بشناسد؟
بله اتفاقا این اتفاق افتاد. خیلی ها گفتند فقط اسمت را شنیده بودیم و از این به بعد با این کار بیشتر فوتبال را پیگیری می کنیم.حتی بعضی ها گفتند اصلا تو را نمی شناختیم و به خاطر این سریال به فوتبال علاقه مند شدیم.این کار نظر مردم را بصورت مثبت عوض کرد و نگاهشان به فوتبال واقع بینانه تر شد. در واقع این کار همزاد پنداری با بعضی از همکارانم در فوتبال بود و اینکه نشان دهیم چطور با مشکلات کنار می آییم.
90:منظورت طرز فکر مایه داری فوتبالیست هاست؟
تا حدودی بله..شاید خیلی ها این فکر را بکنند ولی فوتبالیست ها مشکلات خودشان را دارند و واقعا اینطور نیست. اول اینکه فوتبالیست تاریخ مصرف دارد و تا سن مشخصی می تواند بازی کند.ما از زاویه دیگری زندگی و شرایط یک فوتبالیست را نشان دادیم.
90:زمانی هم که این ایده را با پیمان قاسم خانی مطرح کردی بیشتر منظورت پرداختن به این زوایای دیده نشده بود؟
بله همان موقع به پیمان این حرف را زدم. به قول شما مطبوعاتی ها و ما فوتبالی ها سریال با پژمان در گوشی ما فوتبالیست هاست.در واقع ما جرات نداریم بعد از فوتبال خیلی چیزها را قبول کنیم و این بهترین درگوشی از زندگی فوتبالیست هایی است که مردم آنها را می‌شناختند و حالا با دید باز تری این عده را می شناسند.
90:خودت هم بعد از کنار گذاشتن فوتبال مدتها دور بودی .. افسرده نشدی؟
من خیلی به این موضوع فکر کردم و مدام مجتبی محرمی ها و شاهرخ بیانی ها در ذهنم بودند.زمانی این آدم ها عشق من بودند و بعد هم کنار رفتند.یادم است وقتی در تیم ملی امید بودم در شهریار اردو داشتیم و همزمان کلاس a مربیگری هم برگزار می شد. من از طبقه بالا آقای بیانی را دیدم و از خوشحالی با سرعت پله را پائین آمدم و فقط به او گفتم؛من عاشق شما هستم. اما حالا قضیه فرق کرده و به این آدما زیاد بها نمی دهند در حالیکه خیلی ارزشمند هستند و برای فوتبال ما زحمت کشیدند.
90:نگفتی افسرده نشدی؟
ببینید شهرت دغدغه من نبود و اگر بود با شهرتم شوخی نمی کردم.من راحت با این مسئله کنار آمدم. خیلی پشت من را خالی کردند اما کسانی که برایم مهم بودند ماندند.می دانستم برایم می ماندند که این اتفاق هم افتاد.شاید بعضی از فوتبالیست ها با شرایط شغلی که دارند حق دارند نتوانند با این مساله که فراموش شوند کنار بیایند.زمانی از صد هزار نفر 80 هزار نفر فقط برای مجتبی محرمی به ورزشگاه می رفتند.محرمی یاغی دوست داشتنی بود با شخصیتی مشخص که محبوب بود. شاید یاغی کلمه خوبی نباشد اما او با این لقب معروف شد و همه دوستش داشتند و دارند.
90:این آدمها حق دارند افسرده شوند و یا حتی گاهی مواقع به حاشیه بروند؟
نه حق ندارند و به خاطر ملتی که دوستشان دارند باید با این مسئله کنار بیایند. خیلی سخت است اما دور از ذهن نیست.البته نباید آنها را فراموش کنیم چون برای فوتبال این مملکت زحمت کشیدند. روزی محبوبیت این بازیکنان آنقدر زیاد بود که حتی دور پیست آزادی هم تماشاگر می نشست و حتی از دماغ یک نفر خون نمی آمد اما حالا بعد از این محبوبیت فوق العاده بالا یک هو مجید نامجو مطلق یا بیانی را نمی شناسند. واقعا سخت است. طبیعی است که آنها توقع داشته باشند آنها را بشناسند اما به مرور زمان عادی می شود.اما حق ندارند افسرده یا معتاد شوند چون زندگی ادامه دارد.
90:داستان خداحافظی فرهاد مجیدی و سریال پژمان نقطه مشترک های زیادی دارد.قبول داری؟
بله. من در صفحه اجتماعی خودم برای فرهاد مجیدی مطلب نوشتم و نزدیک 700، 800نفر برایم پیام گذاشتند. اتفاقا استقلالی ها هم جزو آنها بودند.من کاری ندارم که مجیدی 4 را نشان داده .در فوتبال همیشه کری هست و این ورزش رقابتی است. یکی از جذابیت های فوتبال همین کری خواندن هاست.من به لحظه پایان یک ستاره فکر کردم.مجیدی بازیکن بزرگی بوده و همه دیدند با چه خضوعی خداحافظی کرد.من احترام زیادی برای مجیدی قائل هستم.
90:با مجیدی ارتباط نزدیکی داشتی؟
اتفاقا زیاد با هم ارتباط نداشتیم .زمانی که من جوان بودم و در سایپا تازه معروف شده بودم مقابل استقلال بازی کردیم. آقای مایلی کهن هم مربی ما بودند و در زمین من به داور اعتراض کردم که مجیدی به من گفت: بذار عرقت خشک بشه بعد لات بازی دربیار!" یک بار هم در رستوران گران قیمت بودیم ووقتی رفتم میزمان را حساب کنم گفتند آقای مجیدی حساب کرده. جالب اینکه آقا فرهاد قبل از ما رفته بود.
90:این طرفداری از مجیدی باعث نمی شود طرفداران پرسپولیس از تو نارحت شوند؟
همه می دانند که من پرسپولیسی هستم.به هر حال من گفتم پایان یک ستاره برایم مهم بود.
90:در این مدت خیلی از خبرنگاران هم از او ناراحت بودند..
باید به بازیکن حق داد شاید در موقعیتی نبوده که حرف بزند. تیم باخته بوده یا خسته بوده یا به هر دلیل نمی توانسته جواب بدهد.شاید به خاطر عصبانیت هواداران ناراحت بوده و حرفی زده و همان حرف تیتر شده.اما مجیدی با مناعت طبع از همه عذرخواهی کرد. بعضی ها مثل من حراف نیستند و شخصیت شان طوری نیست که زیاد حرف بزند.
90:قبول داری مهدوی کیا هم جالب خداحافظی نکرد؟
مهدوی کیا در روز بدی خداحافظی کرد و همه ناراحت بودند چون در فینال جام حذفی پرسپولیس باخته بود.ولی جلوی 100 هزار هوادار خداحافظی کرد. فرهاد هم خودش تصمیم گرفت اینطوری خداحافظی کند و به هر دلیلی رفت.خیلی از بازیکنان بزرگ مثل دایی و خداداد عزیزی بدون خداحافظی رفتند.
90:خیلی ها می گویند بعد از فردین تو اولین کسی بودی که هم در ورزش و بازیگری موفق بودی؟
این برایم افتخار است که من را با فردین مقایسه می کنند..زمانی که می خواستم وارد عرصه هنر شوم خیلی تحقیق کردم و زندگی آدمهای مشهور که وارد این کار شدند را بررسی کردم.خیلی ها مثل مرحوم محراب شاهرخی یا عزیز اصلی فیلم بازی کردند.اما فردین ماندگار شد و خودم عاشقانه دوستش دارم.البته مقایسه من با مرحوم فردین مقایسه دوری است.
90:فکر می کنی بتوانی مثل فردین در این عرصه جدید موفق شوی؟
تمام تلاشم را می کنم. اما باید بگویم حس مقایسه شدن با فردین برای من جذاب است.
90:در سینما لژیونر می شوی؟
من برای هر ایرانی که در هر جای دنیا برنامه می سازد و شبکه های فارسی زبان آرزوی موفقیت دارم.من با موفقیت این شبکه ها مشکلی ندارم اما معتقد هستم اگر در تلویزیون خودمان برنامه خوب ساخته شود مردم می بینند و جذب تلویزیون خودمان می شوند.ما باید خط مشی مان این باشد تا موفق شویم.مثلا همین استقبال از سریال پژمان توجه مردم به رسانه های خودمان را نشان می دهد.من در ایران می مانم و کار می کنم. برادرم 12 سال است در کانادا زندگی می کند من برای دیدنش نرفتم.
90:بازی های پرسپولیس را دنبال می کنی؟
خیلی خوشحال هستم که پرسپولیس بعد از مدتها صدرنشین شد.اتفاقا همان شبی که پرسپولیس صدرنشین شد دایی با من تماس گرفت و به خاطر موفقیت سریال به من تبریک گفت.من هم برای او و پرسپولیس آرزوی موفقیت کردم..فقط اینکه آرزوی قلبی من این است که علی دایی را عصبانی نبینم.من آقای مایلی کهن را دوست دارم و مربی من بوده اما نمی خواهم در این مورد صحبت کنم.من بعنوان یک برادر دوست دارم دایی بیشتر آرامش داشته باشد و بیشتر خودش را کنترل کند.اگر با تمرکزو آرامش به کارش ادامه دهد راحت تر می تواند قهرمان شود.
90:اما دایی بیشتر اعتراض می کند و همیشه حواشی دارد..
هر کسی به اندازه شهرتی که دارد تبعات هم دارد. به هر حال این مسائل و انتقادات وجود دارد و باید هر کسی خودش این مسائل را کنترل کند .دایی آدم بزرگی است و اگر آرامش داشته باشد می تواند به جایگاه اصلی اش برسد. مسلما جایگاه دایی بالاتر است.
90:در آینده تو را در کارهای مهران مدیری و رضا عطاران می بینیم؟
من احترام زیادی برای آقای مدیری قائل هستم و فکر می کنم در سینمای ایران جایگاه دست نیافتنی دارد.اما عاشق رضا عطاران و کارهایش هستم و دوست دارم در کارهایش حضور داشته باشم.
90:در قسمتی که داشتی ماشینت را می فروختی با بغض گفتی،روزی هم که از پرسپولیس رفتم خیلی ها گفتند می آیند دنبالت اما هیچوقت نیامدند"این بغض واقعی بود؟
بله به هر حال جدایی از پرسپولیس برای من سخت بود.این اتفاق افتاد و در آن زمان استیلی می خواست جوانگرایی کند و من هم به استیل آذین رفتم.
90:به نظرت به تمام زوایای فوتبال در سریال توجه شده؟
بله حتی به مطبوعات هم پرداخته شده. اینکه یک آدم احمقی می گوید مافیای فوتبال اجازه نداده یک بازیکن 36 ساله بازی نکند.یا اینکه مطبوعاتی ها پول می گیرند از بازیکنی طرفداری می کنند.در واقع این سریال طنز اجتماعی است .
90:خیلی ها معتقدند تو در این سریال خودت را خیلی کوچک کردی؟
من به این حرفها کاری ندارم. انتقاد همیشه است و همین که 60 میلیون نفر برای من کامنت می گذارند بس است.
90:بعضی ها هم می گویند تو حق کسانی که در رشته تئاتر و سینما تحصیل می کنند را خوردی؟!
من برای همه احترام قائل هستم. به نظر من هنر ذاتی است و من هم این ریسک را قبول کردم.من هیچوقت نخواستم حق کسانی که خاک این رشته را خوردند را بخورم.
90:فکر می کنی کدام بازیکن بتواند در این کار موفق شود ؟
همیشه با نمک بودن دلیل خوب بودن نیست. شاید یک بازیکن خیلی شوخ باشد اما باید جلوی دوربین خودش را محک بزند و من نمی توانم اسم بیاورم.
90:درست زمانی که تیم ملی برای جام جهانی آماده می شود سریال پژمان موج فوتبال را دوباره راه انداخت..
خیلی دوست دارم به برزیل بروم و شاید هم این کار را کردم. برای جام جهانی هم یک مستند 2 دقیقه ای ساختیم که خیلی زیباست و به زودی پخش می شود.
90:پژمان، ادای دین تو به فوتبالی ها بود؟
فقط می گویم این کار را به مجتبی محرمی تقدیم کردم.
 

 

 
مطالب اخیر 

پرسـپولیس باید سـهمیه آسـیایی بگیـرد - سه شنبه پنجم دی 1391
مصاحبه با آرش برهانی بازیکن شماره 9 آبی پوشان نویسنده : شهرام اصغری - سه شنبه بیست و هشتم آذر 1391
خلعتبری فیکس باشد بهتر است - چهارشنبه بیست و چهارم آبان 1391
کوچ غمناک پرستوهای شاد - سه شنبه هجدهم مهر 1391
ستاره سینما، حالا در فوتبال - سه شنبه یازدهم مهر 1391
بحران محبوبیت! - سه شنبه یازدهم مهر 1391
دایی چطور دایی شد؟ - شنبه یکم مهر 1391
آیا فقط ورزشکاران می‌توانند دل مردم را شاد کنند؟ - شنبه یکم مهر 1391
مصاحبه شهرام اصغری با رایمون زاید ستاره دربی 74 مورخ 13 بهمن 1390 - یکشنبه شانزدهم بهمن 1390
مصاحبه شهرام اصغری با خلبان شجاع ایران زمین هوشنگ شهبازی - پنجشنبه ششم بهمن 1390
خبرنگار - دوشنبه سوم بهمن 1390
مرغ سحر ناله سر کن - شنبه شانزدهم مهر 1390
آقایان دایی و کاشانی !اگر جسارت دارید از خبرنگاران عذرخواهی کنید - سه شنبه سی و یکم خرداد 1390
شعر...... و واقعیت های تلخ (زبان تشکر از مادر) - پنجشنبه نوزدهم خرداد 1390
جدول لیگ برتر دوره دهم - شنبه سی و یکم اردیبهشت 1390
آموزش نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده - یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390
متن ترانه های مجید خراطها - دوشنبه بیست و هفتم دی 1389
رئال مادرید - بارسلونا؛ چرا واژه ی ال‌کلاسیکو؟ - شنبه سیزدهم آذر 1389
خلاصه داستان قلعه ی حیوانات ... حتما بخوانید - یکشنبه نهم آبان 1389
داستان کوتاه - چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1389
سال 2200 پسره از مامانش میپرسه مامان من چه جوری به دنیا اومدم. مامانش جواب میده از اینترنت دانلودت ک - سه شنبه بیستم مهر 1389
شعر زیبا - یکشنبه چهاردهم شهریور 1389
جدیدترین تصاویر گلشیفته فراهانی 1 - چهارشنبه بیست و هفتم مرداد 1389
شعر زنی را می‌شناسم من... سیمین بهبهانی - دوشنبه بیست و پنجم مرداد 1389
فهرست کامل بازیکنان تیم های لیگ دهم 90-89 - چهارشنبه بیستم مرداد 1389
توصیه های طلایی - سه شنبه نوزدهم مرداد 1389
خبرنگار مبارک باد؟ - یکشنبه هفدهم مرداد 1389
بیست جمله کوتاه اما حکیمانه - سه شنبه دوازدهم مرداد 1389
نامه ای از ســـر دلـتـنـگـی - چهارشنبه ششم مرداد 1389
پیشاپیش میلاد امام زمان عج مبارک باد... یا مهدی ادرکنی .... شعر - یکشنبه سوم مرداد 1389
اگه روزگار بی رحمه تو مهربون باش - سه شنبه پانزدهم تیر 1389
اهل دانشگاهم - چهارشنبه نهم تیر 1389
شعر زیبا - دوشنبه هفتم تیر 1389
کلینیک خدا - دوشنبه سی و یکم خرداد 1389
چرا خانم های زیبا با مردهای بدقیافه ازدواج می کنند و برعکس؟ - پنجشنبه بیست و هفتم خرداد 1389
ماموران زن و شوهری را گرفتند - یکشنبه بیست و سوم خرداد 1389
شعار کشورهای حاضر در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی که روی اتوبوس ها نوشته شده است - شنبه بیست و دوم خرداد 1389
رقص فواره ها در پارک ملت (آبنمای موزیکال پارک ملت) - چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389
سرنوشت عشق تلخ...شعر - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
روزنامه ورزشی 90 ...نود و آدرس رسانه ها ی خارجی - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
عکس(تصویری) زیبا از جواد نکونام و مسعود شجاعی با هواداران اوساسونا - یکشنبه نهم خرداد 1389
توبه در اشعار حافظ و ... - یکشنبه نهم خرداد 1389
یاشاسین آذربایجان...آنا یوردوم، آذربایجان...شعر آذری - سه شنبه چهارم خرداد 1389
زیباترین و بهترین شعرها - دوشنبه سوم خرداد 1389
خدا رو چه دیدی - دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1389
ترانه،ترانه،ترانه،شعر،سرود،عبداجبار کاکائی - پنجشنبه نهم اردیبهشت 1389
*** نکته های کوچک زندگی در سال نو و دعای فرج - یکشنبه پانزدهم فروردین 1389
جذابیت های گردشگری دبی - شنبه بیست و دوم اسفند 1388
غزل شعر ترانه سرود - شنبه هشتم اسفند 1388
سال 89 سال ببر (پلنگ) مبارک باد - چهارشنبه پنجم اسفند 1388

 

 

/ 0 نظر / 70 بازدید